SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW!
/SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW!
SUKCESY NASZYCH RECYTATORÓW!
Dnia 10 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Żabnie odbyły się eliminacje powiatowe X edycji Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poszukiwania". Wzięło w nich udział 72 uczestników – uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych.

W kategorii Recytacja Szkół Podstawowych(kl.IV-VI) naszą szkołę reprezentowali:
Kacper Witek, Łukasz Kozioł, Izabela Kościńska oraz Błażej Bogacz.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Kacper Witek, który zaprezentował wiersz „Ada, co podpowiada" autorstwa Karola Szpalskiego i Mariana Załuckiego oraz fragment prozy z książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt; „Przygody Filipka".

W kategorii Recytacja Szkół Podstawowych(kl. VII), i Klas Gimnazjalnych naszymi reprezentantami byli:
Dawid Budzyń, Natalia Kijowska oraz Michał Rogoziński.

Trzecie miejsce wywalczył Dawid Budzyń, swoim wykonaniem wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Ojczyzna (Prolog)" i fragmentu prozy tekstu Sławomira Mrożka pt. „Współczucie".

Zwyciężczynią konkursu została Natalia Kijowska, prezentująca wiersz Stanisława Barańczaka pt. „Pan tu nie stał" oraz humorystyczny fragment prozy Sławomira Mrożka pt. „Keczup"

W kategorii Poezja Śpiewana naszymi reprezentantkami były:
Julia Załęska, Julia Czekańska i Joanna Flis.

Nagrodę główną uzyskała Julia Czekańska, która oczarowała jury swoim wykonaniem utworu Edyty Geppert pt. „Poeci nie zjawiają się przypadkiem" oraz piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury"

Laureaci I-III miejsc wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się 26 października w Brzesku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach!

RED. Natalia Kijowska.