Autor Beata Podsada-Ciećko

Dodano 18. kwietnia 2016r.

Z ŻYCIA BIBLIOTEKI

KONKURS PLASTYCZNY "BAJKOWY ŚWIAT MUMINKÓW"

Miejsko-Gminna Biblioteka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zorganizowała konkurs plastyczny poświęcony twórczości Tove Jansson, pisarce, malarce i ilustratorce, a przede wszystkim autorce serii o Muminkach. Nasi uczniowie  zajęli w konkursie wysokie  miejsca:

- w kategorii "prace plastyczne szkoły podstawowe" nagrodę zdobyła Weronika Gutej (III miejsce),

- w kategorii "prace przestrzenne szkoły podstawowe" nagrody zdobyli: Łukasz Kozioł (I miejsce), Wiktoria Olesińska (II miejsce) i Alicja Gagatek (III miejsce).

• SPOTKANIE  AUTORSKIE  Z  MAŁGORZATĄ  STRĘKOWSKĄ – ZAREMBĄ

10 maja 2016r. w ramach akcji promującej czytelnictwo odbyło się w naszej szkole spotkanie z autorką książek dla dzieci Małgorzatą  Strękowską – Zarembą zorganizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną w Niedomicach. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II, III i IV.

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka, współautorka podręczników. Laureatka licznych nagród, wyróżnień i nominacji. Pisanie dla dzieci rozpoczęła wiele lat temu od publikacji w piśmie dla najmłodszych – „Misiu”.  Od tego czasu napisała wiele książek dla dzieci. Między innymi cykle o Okropnym Maciusiu, Filipku, detektywie Kefirku.

Pani Małgorzata opwiadała o sobie i swojej twórczości,  przytaczała ulubione fragmenty własnych książek. Uczniowie mieli również szansę na to, aby dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega praca pisarza. Dzieci wykazały dużą aktywność i zainteresowanie zadając liczne pytania. Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę autorki i ustawić się w kolejce po dedykację.

• PASOWANIE UCZNIÓW KLASY IA I IB NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

9  i 12 maja 2016r. uczniowie klas pierwszych  zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Pasowanie poprzedziły zajęcia w  bibliotece szkolnej, na których dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, rozmieszczeniem zbiorów oraz regulaminem biblioteki. Następnie uczniowie złożyli książkom ślubowanie. Z przejęciem przyrzekały, że będą  zawsze szanować i kochać książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po słowach przysięgi każdy uczeń  księgą został pasowany  na czytelnika szkolnej biblioteki.

Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy szkolnej biblioteki będą ją chętnie odwiedzać.

Serdecznie zapraszamy. Zawsze będziecie tu mile widziani.

• PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

16 marca 2017r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

W pierwszej części zajęć dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki oraz z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz skromny upominek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał naszą bibliotekę.